FAALİYET BOYUNCA

FAALİYET BOYUNCA

Ne?

Ne zaman? Nasıl?

Detaylı bilgi

Ders değişikliği

Sadece gittiğiniz kurumda ders ekle/sil yapmanız ve LA'nızda belirttiğiniz derslerden farklı dersler almanız durumunda.

Dönem başladıktan sonra 4 hafta içinde Learning Agreement ve İntibak-A güncellemesi yapılmalıdır.

Learning Agreement ve İntibak-A belgeleriniz tüm yetkililerce imzalandıktan sonra https://ytuerasmus.yildiz.edu.tr/ adresindeki hesabınıza yüklemelisiniz.

Learning Agreement

İntibak A 

Learning Agreement belgenizdeki During the Mobility kısmını doldurarak gerekli imzaları tamamlamalısınız. İntibak A belgenizi yeniden son değişikliklere göre düzenleyerek bölümünüze teslim etmelisiniz. İntibak A belgeniz ve Learning Agreement belgeleriniz her zaman tutarlı olmalıdır.

Hibe durumu güncelleme

Hibesiz öğrenciler, faaliyet sırasında hibe almaya hak kazanabilir. Öğrencilerin hibe listesini kontrol ederek, hibe kazanmaları durumunda, sözleşmelerinin hazırlanabilmesi için ofisle iletişime geçmeleri gerekir.

Hibe

Dönem uzatma/kısaltma

Güz dönemi bitmeden bir ay önce, erasmus@yildiz.edu.tr adresine e-posta göndererek

Dönem uzatma/kısaltma

Güz döneminde faaliyette olan öğrenciler, faaliyetlerini güz döneminde sonlandırabilir veya bahar dönemine hibesiz olarak uzatabilirler.

Katılım sertifikası

Faaliyetinizi tamamladıktan sonra, misafir olduğunuz kurum tarafından verilecektir.

Belgeyi https://ytuerasmus.yildiz.edu.tr/ adresindeki hesabınıza yüklemelisiniz.

Katılım sertifikası, faaliyet başlangıç ve bitiş tarihlerini içermeli ve misafir olunan kurum tarafından onaylanmalıdır. Belgenin ıslak imzalı olmasına gerek yoktur, taranmış kopyalar kabul edilir.

Transkript (gidilen kurumdan alınan)

Faaliyetinizi tamamladıktan sonra, misafir olduğunuz kurum tarafından verilecektir.

Belgeyi https://ytuerasmus.yildiz.edu.tr/ adresindeki hesabınıza yüklemelisiniz.

Transkript (not dökümü), misafir olduğunuz kurumda aldığınız derslere ait bilgileri (ders adı, kodu, AKTS değeri) ve bu derslerdeki başarı durumunuzu (geçiş notu) gösteren onaylı belgedir. Belgenin ıslak imzalı olmasına gerek yoktur, taranmış kopyalar kabul edilir.

Belgenizi karşı kurumdan aldıktan sonra dönüş belgeleriniz için transkriptinize uygun bir İntibak B formu hazırlamalısınız.  

Faaliyete gitmeden önce hazırladığınız İntibak A belgeniz ile İntibak B belgenizdeki dersler farklıysa, İntibak A belgenizi de güncellemelisiniz.