Hibe

HİBE

Ne?

Ne zaman? Nasıl?

Detaylı bilgi

Erasmus Hibesi

Erasmus hibesi, Ulusal Ajans'ın YTÜ'ye her akademik yıl tahsis ettiği bütçeye göre, öğrencilere yurt dışında geçirecekleri süre için YTÜ tarafından verilen bir destektir. Hibe alma durumu bölüm bazlı başarı sıralamasına göre belirlenir.

Erasmus Hibesi

Hibe Miktarları

Hibe miktarları ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilmektedir. Bu miktarlar Avrupa Komisyonu tarafından belirlenir. 

Hibe Miktarları

Hibe Hesaplamaları

Öğrencilerin alacakları hibe miktarları, başarı durumlarına ve faaliyet sürelerine göre değişebilir.

Dezavantajlı geçmişe sahip öğreciler veya yeşil seyahat yapacak öğrenciler belgelendirmeleri halinde ek hibe desteği alabilir.

Bir dönem için gün bazında verilebilecek maksimum hibe tutarı her akademik yıl Çağrı Metninde belirtilir.

Hibe Hesaplamaları

Ek Hibe Destekleri

Hibe Sözleşmesi (hibeli/hibesiz tüm öğrenciler için)

Hibe ödemesinin yapılabilmesi için öğrencilerin, faaliyet öncesinde Erasmus Ofisine çevimiçi teslim etmeleri gereken tüm belgeleri ytuerasmus.yildiz.edu.tr adresine yüklemiş olmaları gerekmektedir. Öğrencilerin belgelerini yurt dışındaki faaliyetlerine başlamadan 1 (bir) ay önce yüklemeleri tavsiye edilir.

Öğrenciler çevrimiçi belge teslimin tamamladıktan sonra, Erasmus Ofisi 15 gün içinde belgeleri kontrol eder. Eksik/hatalı belge olmaması halinde hibe sözleşmesi hazırlanıp öğrencilere iletilir.

Hibe Sözleşmesi

Hibe Ödemesi

Hibe ödemesinin yapılabilmesi için öğrencilerin, faaliyet öncesinde Erasmus Ofisine çevimiçi teslim etmeleri gereken tüm belgeleri ytuerasmus.yildiz.edu.tr adresine yüklemiş ve Erasmus Ofisi'nin gönderdiği hibe sözleşmesini imzalamış olmaları gerekmektedir. 

Hibeler %80 (gitmeden önce) ve %20 (döndükten sonra) olacak şekilde iki taksitte ödenir.

Hibe Ödeme Süreci

Hibe Listeleri

Yıllara göre hibe listelerine buradan ulaşabilirsiniz. Hibe listeleri faaliyetten vazgeçen öğrencilerin olması durumunda güncellenmektedir. Listeleri düzenli olarak kontrol edebilirsiniz.

Hibe Listeleri