HABERLER VE ETKİNLİKLER
2023-2024 Akademik Yılı KA131 Staj 2. Periyod Kabul Belgesi Teslimi ve Dezavantajlı Geçmiş Belgesi Hakkında 11.01.2024

2023-2024 akademik yılı Erasmus+ Programı Staj Hareketliliği 2. periyod kabul belgesi teslimleri için aşağıda yer alan sürecin takip edilmesi gerekmektedir. İlgili süreci eksiksiz olarak tamamlayamayan öğrenciler 2. periyod için hareketlilik gerçekleştiremeyeceklerdir.

 

Kabul Belgesi (Erasmus+ Program Birimine teslim süreci).

2. Periyod kabul belgesi teslim tarihleri 23 – 27 Ocak 2024 arasıdır. 27 Ocak 2024 saat 16:30'a kadar tüm sürecin tamamlanması gerekmektedir.

Bu tarihler dışında gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir.

Asgari içerik ve imza şartlarını sağlamayan belgeler kabul edilmeyecektir Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Aldığınız davet yazısını Bölüm Erasmus Koordinatörünüze onaylatmayı unutmayınız.

Kabul belgenizi ytuerasmus.yildiz.edu.tr  adresine Kabul Mektubu kısmına yüklemeniz yeterlidir. E-posta göndermenize gerek bulunmamaktadır.

Başvuru esnasında Kabul Mektubu yükleyen öğrencilerin yeniden yükleme yapmasına gerek bulunmamaktadır.

2. Periyod 01 Mart 2024 - 30 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmelidir.

1. periyod için yerleşen ancak gitmeyen öğrenciler 2.periyod için belge gönderebilirler. Ancak puanları yüksek olsa bile hibe alamazlar.

 

Dezavantajlı Geçmiş açıklaması için tıklayınız.

Bu açıklama kapsamında iseniz evraklarınızı 27 Ocak 2024 saat 16:30'a kadar ytuerasmus.yildiz.edu.tr  adresine Dezvantajlı Geçmiş Belgesi kısmına belgelerinizi yükleyiniz. E-posta göndermenize gerek bulunmamaktadır.

Bu kapsamda alacağınız belgeleri e-devlet üzerinden kare kodlu almanız gerekmektedir. E-devlet üzerinden alınamayan belgelerin ise yetkili kurumlarca imzalanmış ve kaşelenmiş olması gerekmektedir. Yetkili kurum ilgili açıklama da yer alan kurum ve kuruluşlardır.

Örneğin; Engellilik kapsamında alınan evrakın 20 Şubat 2019 tarih ve 30692 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik’te yazan şartları taşıması gerekmektedir. Ekonomik yetersizlik için muhtarlıklardan alınan yazılar geçersizdir.

Önemli tarihler için Süreç Takvimini incelemeyi unutmayınız.

Yüklenen evrakların kontrolleri 27 Ocak tarihinden sonra yapılacaktır.

Bilgilerinize.