Teyit Belgesi
 
Teyit belgesi (confirmation form), öğrencinin hangi kuruma, hangi tarihler arasında gideceğini ve hibe durumunu gösteren bir belgedir. Teyit belgesi vize işlemleri için konsolosluk, sigorta işlemleri için SGK, yurt işlemleri için KYK vb. resmi ve özel kurumlarda destekleyici/kanıtlayıcı belge olarak kullanılabilir.
 
Belge YTÜ Erasmus Ofisi tarafından, öğrencinin gideceği kurumdan alacağı kabul belgesindeki bilgilere göre ve hibe* listesi ilan edildikten sonra hazırlanır. Öğrencilerin teyit belgesi hakkındaki bilgilendirmeler için erasmus.yildiz.edu.tr adresindeki duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.
 
* Hibe listeleri açıklanmadan, öğrencilere teyit belgesiyle benzer içerikte olan ancak hibe durumunu göstermeyen "Aday Öğrenci Yazısı" verilebilir. Öğrenciler bu belgeyi https://ytuerasmus.yildiz.edu.tr/ adresindeki hesaplarından indirebilirler.
 
 
Teyit Belgesini Almak İçin İzlenecek Adımlar
- Öğrenci, gideceği kurumdan kabul belgesini aldıktan sonra, belgesini https://ytuerasmus.yildiz.edu.tr/ adresindeki "Kabul Belgesi" alanına yükler. Bu işlem talep için yeterlidir, öğrencinin (e-posta göndermek gibi) başka bir işlem yapması gerekmez.
- Erasmus ofisi, teyit belgesini elektronik imzalı ve karekodlu** olarak düzenleyip https://ytuerasmus.yildiz.edu.tr/ adresinde öğrencinin hesabındaki "Teyit Belgesi" alanına yükler. 
- Öğrenci, elektronik imzalı ve karekodlu teyit belgesini sistemden indirip gerekli işlemlerde kullanabilir.
 
** Çekya ve Litvanya sadece ıslak imzalı belge kabul ettiği için, sadece bu ülkeler için teyit belgesi ıslak imzalı hazırlanmaktadır. Bu ülkelere gidecek öğrencilerin, imzalı belgelerini almak için Erasmus ofisinden belgelerinin hazır olduğuna dair alacakları e-posta üzerine, ofisi ziyaret etmeleri gerekmektedir. Diğer ülke konsoloslukları için karekodlu belge asıl belge olarak kabul edilmektedir.