Yerleştirme Sonuçları (2020-2021 Akademik Yılı)

 

Şubat-Mart aylarında ofisimiz tarafından yapılan duyurularda 2020-2021 akademik yılı için eski sistemden farklı olarak 1. Ve 2. Periyot olarak staj hareketliliklerini ayırmayacağımız konusunda sizleri bilgilendirmiştik. 30 Mayıs 2020 son tarih olacak şekilde yürüttüğümüz kabul mektubu teslim sürecinde sizlerden gelen bilgilendirmeler doğrultusunda COVID-19 sebebiyle kabul mektubu konusunda karşı kurumlarla iletişime geçmekte ve kabul mektubu almakta sıkıntılar yaşadığınızı tespit etmiş olduk.

Bu sebeple 2020-2021 dönemi için tekrardan 1. Periyot ve 2. Periyot şeklinde bir ayrıma gitmeye karar verdik. Buna göre staj başvurusunda bulunan öğrencilerimizin dikkate alması gereken tarihler aşağıda belirtilmiştir. 

 

Staj Yapabileceğiniz Zaman Aralığı

Kabul Mektubu Teslim Tarihleri

  1. Periyot

Haziran 2020 – Ocak 2021

30 Mayıs 2020 

  1. Periyot

Şubat 2021 – Eylül 2021

9 Kasım 2020 – 23 Kasım 2020

 

 

30 Mayıs 2020 tarihine kadar tarafımıza iletilen kabul mektuplarından oluşan;

 

    Yayınlanan bu listelerde hibe durumunuz belirtilmemiştir. Faaliyetinizden "Hibeli-Hibesiz" olarak yararlanabileceğinizin bilgisi ilerleyen günlerde duyurulacaktır. Faaliyetten "Hibeli" olarak yararlanacak öğrencilerimizin maksimum hibe alacağı gün sayısı 90'dır.

 

Staj faaliyetinizle ilgili tüm sorularınızı erasmus-staj@yildiz.edu.tr adresine yönlendirebilirsiniz.

 

Covid notlar:

• Covid önlemleri kapsamında alınabilecek yeni önlemleri, süreçleri, alınan kararları web sayfamızdan takip ediniz. Ayrıca ülkemizin ve gideceğiniz ülkenin yetkili makamlarının duyurularını da takip ediniz.

•Özellikle güz ve güz+bahar öğrencilerinin yerleştiği kurumla güz dönemi için öğrenci alıp almayacakları noktasında görüşmenizde fayda bulunmaktadır.

•Pandeminin henüz tamamen sonlanmamış olması ve olası ikinci üçüncü dalgaları da göz önünde bulundurularak işlemlerinize devam etmenizi tavsiye etmekteyiz.

•Pandeminin devam etmesi durumunda faaliyetler gerçekleştirilemeyeceği için yapacağınız herhangi bir harcamanın mücbir sebep kapsamında değerlendirilmeyeceğini ve karşılanmayacağını bilmenizi isteriz. Böyle bir durumda Türkiye Ulusal Ajansı ve YTÜ Erasmus Ofisi herhangi bir sorumluluk alamamaktadır.

 

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Erasmus+ Program Birimi