HABERLER VE ETKİNLİKLER
2024-20245 Akademik Yılı Erasmus+ İngilizce Yeterlilik Sınav Sonuçları Hakkında 06.03.2024

Değerli Öğrencilerimiz,

 

2024-2025 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenci Hareketliliği (Öğrenim ve Staj Faaliyeti) için 02 Mart 2024 tarihinde düzenlenmiş olan Erasmus+ İngilizce Yeterlilik Sınav Sonuçları aşağıda açıklanmıştır. 

 

Her iki faaliyet için de yabancı dil sınavından alınması gereken minimum puan 60’dır ve başvuru sırasında belirtilmiş olan muadil bir sınavdan alınmış notun buna karşılık gelmesi gerekmektedir.

  

Minimum Yabancı Dil Puanı ve minimum AGNO şartını birlikte sağlamış öğrenciler için AGNO’nun %50'si ve Yabancı Dil sonucunun %50’si alınarak Erasmus Başarı Puanı oluşturulacaktır. Puan hesaplamasıyla ilgili (ek puanlar ve eksi puanlar) ve asgari başarı şartlarıyla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

NOT : Başarı puanlarının 08.03.2024 tarihinde ilan edilmesi planlanmaktadır. Duyurularımızı takip etmeniz yeterlidir.

 

Sınav Sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Not: Sınava mazeretsiz şekilde girmemiş öğrencilerden bir sonraki başvurularında 5 puan düşülecektir. Çağrı metnine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Not: Sınav skorlarına itiraz alınmamaktadır. Farklı bir konu ile ilgili (sınava girdim ancak ismim görünmüyor gibi) itirazınız varsa erasmus@yildiz.edu.tr ye e-posta gönderebilirsiniz.

 

  

Başarılar dileriz.

 

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü

 

Erasmus+ Program Birimi