HABERLER VE ETKİNLİKLER
2022-2023 Akademik Yılı KA131 Staj 2. periyod Kabul Belgesi Teslimi ve Dezavantajlı Geçmiş Belgesi Hakkında 20.01.2023

2022-2023 akademik yılı Erasmus+ Programı Staj Hareketliliği 2. periyod kabul belgesi teslimleri için aşağıda yer alan sürecin takip edilmesi gerekmektedir. İlgili süreci eksiksiz olarak tamamlayamayan öğrenciler 2. periyod için hareketlilik gerçekleştiremeyeceklerdir.

 

Kabul Belgesi (Erasmus+ Program Birimine teslim süreci).

2. Periyod kabul belgesi teslim tarihleri 23 – 27 Ocak 2023 arasıdır. 27 Ocak 2023 saat 16:30'a kadar tüm sürecin tamamlanması gerekmektedir.

Bu tarihler dışında gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir.

Asgari içerik ve imza şartlarını sağlamayan belgeler kabul edilmeyecektir Buradan ulaşabilirsiniz.

Aldığınız davet yazısını Bölüm Erasmus Koordinatörünüze onaylatmayı unutmayınız.

Kabul belgenizi sadece erasmus-staj@yildiz.edu.tr adresimize göndermeniz yeterlidir.

Başvuru esnasında Davet Yazısı yükleyen öğrencilerinde yukarıda yer alan e-posta adresine belgelerini göndermeleri gerekmektedir.

2. Periyod 01 Mart 2023 - 30 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmelidir.

1. periyod için yerleşen ancak gitmeyen öğrenciler 2.periyod için belge gönderemezler.

 

Dezavantajlı Geçmiş açıklaması için tıklayınız.

Bu açıklama kapsamında iseniz evraklarınızı 27 Ocak 2023 saat 16:30'a kadar e-posta ile erasmus-staj@yildiz.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Bu kapsamda alacağınız belgeleri e-devlet üzerinden kare kodlu almanız gerekmektedir. E-devlet üzerinden alınamayan belgelerin ise yetkili kurumlarca imzalanmış ve kaşelenmiş olması gerekmektedir. Yetkili kurum ilgili açıklama da yer alan kurum ve kuruluşlardır.

Örneğin; Engellilik kapsamında alınan evrakın 20 Şubat 2019 tarih ve 30692 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik’te yazan şartları taşıması gerekmektedir. Ekonomik yetersizlik için muhtarlıklardan alınan yazılar geçersizdir.

 

Not: Sadece davet yazısı gönderecekseniz E-posta konusuna Davet Yazısı ibaresini yazmayı unutmayınız.

Hem davet yazısı hem dezavantajlı geçmiş belgesi göndercekseniz E-posta konusuna Davet Yazısı ve Dezavantajlı Geçmiş ibaresini yazmayı unutmayınız.

 

Staj Hareketliliği Bilgilendirme sunumuna buradan ulaşabilirsiniz.

Önemli tarihler için Süreç Takvimini incelemeyi unutmayınız.

 

İlgili süreçte ofisimize sadece erasmus-staj@yildiz.edu.tr e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ofis öğrenci görüşme tarihleri için tıklayınız.