HABERLER VE ETKİNLİKLER
2022-2023 Akademik Yılı KA-131(AB Ülkeleri) Öğrenim ve Staj Hareketliliği Nihai Başarı Puanları Listeleri Hakkında 05.04.2022

Değerli öğrencilerimiz,

2022-2023 Akademik Yılı KA-131 (AB Ülkeleri) Öğrenim Hareketliliği Nihai Başarı Puanları Listesi ekte yer almaktadır.

2022-2023 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği bağlamında partner üniversitelere yerleştirme işlemleri Bölüm Erasmus Koordinatörleri tarafından 13 Nisan tarihine kadar yapılacaktır. 05-13 Nisan 2022 tarihleri arasında bölüm koordinatörünüzle iletişime geçmeniz ve yerleştirme işlemine dair bölüm koordinatörleri tarafından uygulanacak işlemleri tamamlamanız gerekmektedir. Yerleştirme işleminin yapılacağı yeri, tarihi ve yerleştirme yöntemini bölümlerin kendi işleyişlerini baz alarak Bölüm Erasmus Koordinatörünüz belirleyecektir. Bu nedenle bölümünüz web sayfasını ve bölümünüzden gelecek e-postaları takip etmenizi önemle tavsiye ederiz.

05 Nisan-13 Nisan  tarihleri arasında bölüm koordinatörleri tarafından yapılacak olan üniversitelere yerleştirme işlemi sonrasında herhangi bir üniversiteye yerleşmeyen ya da herhangi bir sebepten ötürü bölüm koordinatörü ile iletişime geçmeyen öğrenciler 2022-2023 akademik yılı Erasmus+ Öğrenim Hareketliliğinden yararlanamayacaklardır.

Bölüm Koordinatörlerinin isim ve iletişim bilgilerinin yer aldığı 'Bölüm Erasmus Koordinatörleri Listesine' birimimiz web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Önemli Hatırlatmalar:

-Yerleştirme işlemi yapılırken başarı puan sırası esas alınmaktadır. Bununla birlikte anlaşma yapılan üniversitelerin özel şartları ayrıca göz önünde bulundurulmaktadır. 

-Tercih etmeyi planladığınız kurumun eğitim dili / dil sertifikası talebi hakkında önceden bilgi toplamanız yararınıza olacaktır. İlgili üniversitelere ait ikili anlaşmaları ve üniversitelerin web sayfalarını incelemeniz gerekmektedir.

-Başvuru esnasında talep edilen dönem tercihleri, yerleştirme işlemleri sırasında değiştirilebilir.

-Öğrencinin misafir olacağı kurumdan bir dönem için 30 ECTS, iki dönem için 60 ECTS ders alması gerekmektedir. Öğrencinin faaliyeti gerçekleştireceği dönemde yeterli sayıda ECTS kredi yükü olması, bir başka deyişle öğrencilerin diploma/derecelerinin gerektirdiği çalışmaları yurtdışında yapmak üzere her dönem için 30 ECTS kredisi alabilecek ders yüküne sahip olması gerekmektedir. Dolayısıyla dönem başına yeterli ders yükü bulunmayan öğrenciler hareketlilikten yararlanamaz.

-Üniversitelere yerleştirme işlemi sırasında üniversite tercihi yapmanız ve mevcut anlaşmalarda yer alan kontenjanlardan birine yerleşmeniz gerekmektedir. Yerleştirme işlemi sonrasında herhangi bir üniversiteye yerleşmeyen öğrenciler 2022-2023 akademik yılında Erasmus+ Öğrenim Hareketliliğinden faydalanamayacaklardır.

-Üniversitelere yerleşen her öğrencinin sadece bir defa olmak üzere üniversite ve dönem değişikliği yapma hakkı bulunmaktadır. Tercihlerinizi yaparken bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

-Erasmus+ Programının 2021-2027 dönemine geçiş sürecinde Bölüm Erasmus Anlaşmalarında (tarih, kontenjan, anlaşmanın geçerliliği gibi) güncellemeler olma ihtimaline karşı kontrol sağlamanızı öneririz., bu kontrol için detaylı bilgiler Bölüm Erasmus Koordinatörleriniz ile paylaşılmıştır. Yerleştirme işlemleri esnasında gerekli destek Bölüm Erasmus Koordinatörleriniz tarafından sağlanacaktır.

-Asgari başarı şartlarını sağlayamayan öğrenciler yerleştirme talebinde bulunamazlar.

-Çift anadal öğrencileri sadece başvuru yaptıkları bir anadaldan yerleştirme talebinde bulunabilirler. İki anadaldan aynı anda yerleşme durumunda öğrencinin Erasmus süreçi sonlandırılır.

Diğer detaylara 2022-2023 Akademik Yılı Başvuru metinlerinden ve sunumlarından ulaşabilirsiniz.

 

2022-2023 Akademik Yılı Erasmus+ Programı Öğrenim Hareketliliği Nihai Puan Listesine Buradan Ulaşabilirsiniz.  (güncel)

 

Puanınızda hata olduğunu düşünüyorsanız (artı yada eksi yönde), asgari şartları sağlamam rağmen listede isminizin olmadığını düşünüyorsanız erasmus@yildiz.edu.tr adresimize 05 Nisan Salı günü saat 16:30'a kadar mail gönderebilirsiniz. E-posta göndermeden önce asgari şartları sağlayıp sağlamadığınızı kontrol ediniz.

 

Başvurular otomasyon sisteminden alınmasına rağmen başvuru esanasında yapılan yanlış işaretlemeler, hatalı evrak yüklemeleri, girilen eksik bilgiler vb. sebeplerle başvuru yapan öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun başvuruları ofisimiz tarafından tek tek incelenmek zorunda kalınmıştır. Bu sebeple süreç takvimimizde yazan tarihlerde sapma yaşanmıştır.

 

Listenin sıralı hali itiraz sürecinden sonra yayınlanacaktır.

 

Not: Staj hareketliliği listeleri daha sonra yayınlanacaktır.

 

Başarılı bir akademik yıl geçirmeniz dileğiyle,

 

Erasmus+ Program Birimi