HABERLER VE ETKİNLİKLER
2021-22 Akademik Yılı Staj Hareketliliği 2.Periyot Kabul Mektubu Teslimi Hakkında (2021 bütçesi)

 

NOT: Bu duyuru yalnızca Ocak 2021'de staj başvurusu yapan ve faaliyetini Mart 2022 - Eylül 2022 arasında gerçekleştirmeyi planlayan öğrenciler içindir. 

 

Sevgili Öğrencilerimiz, 

Ocak 2021 başvuruları ile 2021-2022 Akademik Yılı Erasmus+ Staj Hareketliliğine başvuran ve faaliyetini Mart 2022 - Eylül 2022 arasında gerçekleştirmek üzere kabul mektubu bulunan 2. periyot aday öğrencilerimizin kabul mektuplarını YTÜ Erasmus Ofisine teslim etmeleri için süreç takviminde belirtilen 24-28 Ocak 2022 tarihleri geçerlidir. 

ÖNEMLİ: 

Staj Kabul Mektubunuzda bulunması gereken bilgiler: (Mektup antetli kağıda,imzalı ve kurum kaşeli olmalıdır.)

-Öğrenci Adı-Soyadı

-Mentor Adı-Soyadı İletişim Bilgileri

-Karşı Kurum İletişim Bilgileri

-Staj Başlangıç ve Bitiş Tarihleri 

-Öğrencinin detaylı staj iş tanımları 

Planladığınız staj faaliyetinizin Erasmus kurallarına uygunluğunu web sitemizde bulunan Sık Sorulan Sorular kısmından sorgulayabilirsiniz. 

http://www.erasmus.yildiz.edu.tr/sayfa/KA-103-Staj-Hareketlili%C4%9Fi--Avrupa-Birli%C4%9Fi-%C3%9Clkeleri-/S%C4%B1k-Sorulan-Sorular/165

Kabul mektubunuzun YTÜ bölüm Erasmus koordinatörünüz tarafından içerik olarak uygun görülmesi ve imzalanması gerekmektedir. Erasmus ofisine teslim etmeden önce bu durumun sağlandığından emin olunuz. Bölüm Erasmus koordinatörü imzasız belgeler kabul edilmeyecektir. 

Bölüm içeriğine uygunluğunu onaylayan bölüm Erasmus koordinatörünüzün yapması gereken belgenin üzerine "Uygundur." ibaresini yazmak, imzalamak ve varsa kaşelemektir. 

Onaylanma süreci biten hazır kabul mektuplarınızı 28 Ocak 2022 saat 23:59'a kadar erasmus-staj@yildiz.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

ÖNEMLİ : 

Epostanızı aşağıdaki formata uygun göndermenizi rica ederiz.

Kime:erasmus-staj@yildiz.edu.tr

Konu: 2021-2022 Erasmus+ Staj 2. Periyot Kabul Mektubu Teslimi Hakkında (2021 bütçesi)

Tüm bilgilerin okunur olduğu kabul mektuplarını .pdf formatında göndermeniz gerekmektedir.

ÖNEMLİ:

Online başvuru sırasında kabul mektubunu sisteme yükleyen öğrenciler de dahil tüm öğrencilerin kabul mektuplarını bu şekilde tarafımıza iletmesi gerekmektedir. Süreç Takviminde belirtilen tarihler dışında tarafımıza iletilen kabul mektupları geçerli olmayacaktır. Belirtilen tarihler dışında tarafımıza ulaşan öğrencilerimize Süreç Takvimi belgesini takip etmeleri uyarısı yapılmıştır. Başvuru sırasında hali hazırda yüklemiş olduğu kabul mektubu tarihlerinde ya da staj kurumda değişiklik yapan öğrencilerin, yeni kabul mektuplarıyla birlikte web sitemizin formlar kısmında bulunan değişiklik dilekçesini epostalarıyla birlikte göndermeleri gerekmektedir.

2021 Ocak başvuru süresince sisteme kabul mektubunu yüklemiş öğrenciler teslim tarihleri boyunca ofisimize bu duyurudaki yönergelere uygun teslim gerçekleştirmezlerse bu öğrencilerimizin  başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. 

Kabul mektubunu belirtilen tarih aralıklarında ileten öğrencilerimiz için bir sonraki adım hibe listelerinin web sitemizde yayınlanmasını beklemektir.

Hibe listeleri açıklanmadan gidiş evraklarınıza başlamanız beklenmemektedir. İlgili konuda olası sorularınızı erasmus-staj@yildiz.edu.tr adresine yönlendirebilirsiniz.

İletişim : 0212 383 39 36

Bilgilerinize sunarız.

YTU Erasmus+ Program Birimi