HABERLER VE ETKİNLİKLER
2021-2022 AKADEMİK YILI ERASMUS+ PROGRAMI YABANCI DİL MAZERET SINAVI ve SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERİN LİSTESİ HAKKINDA

 
ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ
ERASMUS+ PROGRAMI ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ ADAYLARI İÇİN 
ÇEVRİMİÇİ İNGİLİZCE MAZERET SINAVI DUYURUSU (17 NİSAN 2021)
 

Yıldız Teknik Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü Erasmus+ Programı Öğrenci Hareketliliği adaylarına yönelik İngilizce mazeret sınavı, YTÜ Çevrimiçi Sınav Sistemi üzerinden 17 Nisan 2021 tarihinde toplam 2 (iki) ayrı oturum olarak gerçekleştirilecektir. Çevrimiçi İngilizce sınavına ilişkin sınav bilgisi ve sürecin adımları aşağıda detaylandırılmıştır. Aşağıda verilen bilgileri dikkatlice okumanız, her iki oturum sırasında aksaklık yaşanmaması açısından çok önemlidir.

 

Sınav Tarihi ve Saati 

17 Nisan Cumartesi 13:00 – 15:35

Sınav Süresi              

145 dakika (Sınav iki oturumdan oluşmaktadır)

Oturum 1

13:00-14:10

Oturum 2

14:20-15:35

Sınav Platformu        

https://online.yildiz.edu.tr

 

Lütfen her sınav oturumu için sunulan talimatları dikkatle okuyarak, bunlara uygun adımları izlediğinizden emin olunuz.
 
 
SINAV UYGULAMA YÖNERGESİ
 

1. İngilizce sınavı; “İngilizce Kullanımı”, “Okuduğunu Anlama” ve “Dinleme” bölümlerinden oluşmaktadır. Odaklanmanız ve daha rahat kavramanız açısından, dinleme bölümünde kulaklık kullanmanızı tavsiye ederiz.  

2. Sınava masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanarak giriş yapabilirsiniz. Ancak sistemi daha rahat kullanabilmek açısından, bilgisayar kullanarak giriş yapmanızı öneririz. 

3. a- Sınava giriş, USIS kullanıcı adı ve şifresi ile yapılacaktır. Şifresini ya da kullanıcı adını bilmeyen/hatırlamayan öğrencilerimiz, bilgiislem@yildiz.edu.tr adresine en geç 14 Nisan 2021 tarihine kadar öğrenci kimlik belgelerinin ön yüzünün fotoğrafını, e-posta atarak yeni şifre talebinde bulunabilir ya da kullanıcı adlarını öğrenebilirler. 

Sınava girecek öğrencilerimizin listesine aşağıdaki ekten ulaşılabilir.

b- Sınava, sınav platformundaki "ERS2021-2" Kodlu, "2020-2021 Bahar Dönemi Erasmus (Mazeret)" isimli ders üzerinden katılmanız gerekmektedir. Sınavın iki oturumu da bu ders altında tanımlanacak ve en geç sınav tarihine 1 gün kala aktif olacaktır. Sınava girecek öğrenci listesinde isminiz yer almasına rağmen, kontrol panelinizde ERS2021-2 kodlu ders görünmüyorsa, uzem@yildiz.edu.tr adresine öğrenci numaranızı da ekleyerek durumunuzu bildiren e-posta gönderiniz. (Öğrencilerin sisteme tanımlama süreçleri 15 Nisan itibariyle başlayacaktır. Lütfen bunu göz önünde bulundurarak ilgili birimlerle iletişime geçiniz. Duyurularımızı takip etmeyi unutmayınız).

4. Sınav sırasında internet veya elektrik kesintisi gibi herhangi bir bağlantı sorunu yaşamanız durumunda sınav süresi içerisinde sınava kaldığınız yerden devam etmek mümkün olacak, ancak ek süre tanınmayacaktır. 

5. Sınav esnasında problemleriniz için erasmus@yildiz.edu.tr adresine durumunuzla alakalı e-posta atabilirsiniz

6. Daha sağlıklı bir bağlantıyı garanti ettiğinden, sınav sistemine Google Chrome Web Tarayıcısı ile bağlanmanız tavsiye edilmektedir.  

7. Sınavda, sorular tek tek ekrana gelecek ve cevaplanan soru otomatik olarak kaydedilecektir. Birinci oturumda cevaplanan/görüntülenen sorulara geri dönülemeyecektir. İkinci oturumda cevaplanan/görüntülenen sorulara geri dönülebilecektir. 

8. Sınav sisteminde “Sınavı Bitir” butonuna basmanız durumunda sınav sonlanacak ve tekrar giriş yapılamayacaktır. Sınavı tamamladığınıza emin olmadan bu butona basmayınız. 

9. Sınav süresince öğrencinin sisteme giriş kayıtları tutulacak olup hangi IP’den bağlandığı, IP değişikliği olup olmadığı ve gerçek bir sistem arızası yaşanıp yaşanmadığı izlenecektir. Birden fazla IP adresinden sisteme girişi tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

10. Sınavda öğrenciler tarafından benzer hataların birbirini tekrar ettiği, birden çok platformda sistemin açıldığı, iletişim ağları üzerinden çeşitli kopya girişimlerinin bulunulması vb. durumların tespiti halinde ilgili kişilerin sınavları iptal edilecek ve Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği gereğince haklarında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

11. Sınavdan alacağınız puan, verilen doğru yanıtlar üzerinden hesaplanacağı ve yanlış yanıtlardan puan kesintisi olmayacağı için tüm soruları cevaplamanız yararınıza olacaktır. Dolayısıyla tüm soruları yanıtladığınızdan ve hiçbir sorunun yanıtsız kalmadığından emin olunuz. 

12. Sınavda başarılı sayılmak için minimum 70 puan almak gereklidir.  

13. Sınav sonuçları, tüm sınav sürecinin ve kontrollerin tamamlanmasından sonra www.erasmus.yildiz.edu.tr üzerinden açıklanacaktır.

 

2021-2022 Akademik Yılı Erasmus+ Programı Yabancı Dil Mazeret Sınavı Öğrenci Listesi 

 

Başarılar ve sağlıklı günler dileriz.

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü

Erasmus+ Program Birimi

Web: http://www.erasmus.yildiz.edu.tr/

 

Twitter: @YTU_iro

Instagram: @ytu_iro